Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů

Filtrování:
Vyberte filtry

Nejlevnější nabídky Screenshield™ Lenovo TAB 2 A10-70

MALL.CZ
ShopRoku 2017 Vítěz
Obchod ověřený zákazníky

294634 recenzí

skladem

445 Kč

doprava od 99 Kč
Garance nákupu - MALL.CZ

Screenshield™ Lenovo TAB 2 A10-70 - Specifikace

Kvalitní fólie Screenshield™ představuje skvělý nástroj pro dlouhodobé zachování displeje Vašeho tabletu Lenovo TAB 2 A10-70 tablet v perfektní kondici. Zajistí dokonalou ochranu před odřením jakéhokoliv charakteru. Přitom je průhledná a zakryje již existující drobné škrábance. Díky její extrémní odolnosti si také výrobce může dovolit poskytovat na ní doživotní záruku. Součástí tohoto produktu je ochrana displeje tablet pc na bázi průhledné polyuretanové fólie. ...

celá specifikace

Recenze Screenshield™ Lenovo TAB 2 A10-70

Ověřený zákazník Stolní počítače CZ

Pohl Miroslav Ing.

Přidáno: 15. prosince 2015

Zakoupeno v Stolní počítače CZ

80%

  • Tablet jsem si pořídil jako takovu zálohu ke svému celkem výkonnému stolnímu PC, pro ten případ, kdyby se mě náhodou zhroutil (mám internetové bankovnictví a to by bylo nemilé), dále pro potřeby, jedu-li někam na cesty světa a taky tak trochu jako čtečku knih právě při nějakém tom cestování, i když primárně pro to tablet není nejvhodnější, ale celkem to jde. Dost záleží na tom, jaký si člověk vybere čtecí program. Ten dost dokáže ovlivnit nedostatky, které má displej tabletu proti displeji klasické čtečky. Tento tablet by měl mít i docela přijatelnou výdrž baterie, která ale proti klasické čtečce je nepochybně výrazně nižší. Jinak tablet je celkem svižný s dobrým displejem a zdá se i s dostatečným programovým vybavením pro použití při běžných činnostech, na které je běžný uživatel PC zvyklý. Není to žáddné "dělo" pro notorické hráče. Co také za necelých 6tis. Kč chtít. Nutno dodat, že u tabletu je poměrně reálné nebezpečí, že si člověk svojí hloupostí či nevědomostí může něco zkomplikovat, což se mě a "vydařenému" Google účtu včetně nedostatečného popisu v návodu k obsluze k tabletu hned asi 3. den podařilo. Krom toho klasický návod k obsluze si musíte stáhnout z webových stránek Lenova. K tabletu dostanete jen útlou knížečku, která je uživateli celkem k ničemu. A tak třeba zjistit, jak na tomto tabletu obnovit tovární nastavení tzv. "Factory settings" trvrdým restartem, když si svojí neznalostí něco pokazíte, to pro mě znamenalo prozkoumávání internetu skoro více jak půl dne. Ne každý tablet to má stejně a díky tomu diskusní fóra a rady na nich jsou často zavádějící. Podpora Lenova na jeho webových stránkách pokud se těcho věcí týká je velice chabá a na mailový dotaz odpovídají do dvou dnů. Jak obnovit "Factory settings" tvrdým restartem jsem nalezením relevantního odkazu na webu svoji chybu odstranil nakonec sám, i když mě podpora Google do dvou dnů také odpověděla.
  • Google,bez kterého se při uvádění tabletu do provozu zřízením Google účtu neobejdete, tak to alespoň já musel použít mnohokrát. Musím říci, že dle mého možná subjektivního názoru, ale také i toho, že jsem v seniorském věku a slyším-li pojmy sociální sítě, Facebook, Twitter atd, hned zpozorním a jsem ostražitý. Google je dle mého názoru "moloch", snad větší než Microsoft. A při uvádění tabletu do chodu a při snaze sesynchronizovat stolní PC s tabletem si člověk není zdaleka jistý (resp. alespoń já ten pocit měl), že to, co o sobě uživatel prostřednictvím Google účtu a přidružených aplikací pouští do éteru, zůstane jen v rukách Google, nebo kam a ke komu se to až dostane. Jsem už jak jsem uvedl v seniorském věku a ty všechny nabídky různých zájmových aktivit, propojení, vytváření kruhů přátel, uvádění osobních údajů, zálib, zjišťování místa vaší polohy včetně pomalu uvedení čísla trenek, které máte na sobě atd, , ty nabídky se na vás valí ze všech koutů a mě osobně šly dost silně na nervy. Měl jsem pocit, že proti tomu tzv. "špehovací programy" při instalaci OS Windows 10 nedávno na můj stolní PC jsou proti tomu slabý odvar toho, co chce Google. Já osobně jsem radši, když si informace vyhledávám na netu sám a jen ty, které chci a kdy chci, než aby mě byly vnucovány "hlava nehlava" prostřednictvím Google účtu a některých navazujících aplikací, bez kterých to u Googlu prostě asi nejde. To je systém tak pro konzumní společnost a spíše mladé lidi, kterým je tohle dnes většinou vlastní. Ale lidem, kteří mají vlastní představu co chtějí a nelitují čas si to na webu vyhledat, což je můj případ, těm to může i dost vadit. Tím ale nechci říct, že všechno je na tabletu s Androidem špatné. Řada předpřipravených běžně potřebných aplikací se zdá být funkční a člověk už toho snad mnoho nebude muset pořizovat. Ono také pokud si k tabletu nepořídíte externí paměť v podobě microSD karty, budete muset s vnitřní pamětí asi šetřit. Ne všechny programy jsem pořídil zatím vyzkoušet. Na závěr. Je to prostě proti Woknům poněkud jinak. A pomalu každý z kolegů mě říkal, když máš ve svém PC Windows, proč sis koupil tablet s Androidem? Já na to odpovídám, že změna je život a neškodí poznat něco jiného. Jen se teď asi za ty dva dny divím, co všecno se mě na tom tabletu objevuje, na což jsem ve Windowsech nebyl zvyklý.
  • Proti tabletu zatím nic nemám. Snad jen to, že tlačítko zapínaní na moje prsty by nemuselo být tak utopené a mohlo by být s větším odstupem od kolébky, která ovládá zvýšení a snížení hlasitosti a připadá mě taky dost utopená a člověk se snadno díky jejich těsné blízkosti přehmátne. Docela husarský kousek je pro nedostatečně zběhlého člověka přilepení ochranné fólie na dispej, aby to k něčemu vypadalo. Není to zse až tak jednoduchá, jak to v návvodu popisují. A neznalému bych skoro doporučil, nechat si to udělat od někoho, kdo to perfektně zvládá. K návodu tabletu , který má 32 stránek a ani jsem jej ještě celý detailně nestačil přečíst. Číst si návod a při tom nezkoušet jednotlivé funkce, to jde alespoň mě dost špatně. Jinak díky nastalému problému, který jsem si způsobil sám, mám mám k návodu zatím zásadní výhradu, a to, že by měl obsahovat jasný a srozumitelný popis, jak obnovit jeho "tovární nastavení" formou "tvrdého resetu" a jaké úskalí tento postup jeho uživateli přináší a ne to odbýt dvěm nic moc neříkajícími větami. Ušetřil by tak mnohým uživatelům případné značné trápení.

Je to můj první tablet a zatím se s ním seznamuji, mám ho teprve 6. den. Za necelých 6 tis. se zdá být kvalita odpovídající, ale nemám s čím porovnávat. To, co jsem uvedl jsou moje první poznatky člověka dosud bez zkušeností s jakýmkliv tabletem a odkojeného na stolním PC s OS Window a s klasickou klávesnicí a myší, kde si člověk většinou vše, co potřebuje, také doinstalovává. Tudíž nebyl jsem vůbec zvyklý na dotykový systém (mobil mám klasiku). Tablet je s dotykovou obrazovkou, virtuální klávesnicí a s Androidem a je to přece jen něco jiného, než na co jsem byl nejméně posledních 20 let zvyklý.
Objektivní porovnání chce delší čas, než zmíněných 6 dní, když z toho nejméně polovinu času jsem napravoval nějaké svoje chyby a omyly.
Na poslední otázku, zda bych tablet doporučil či nedoporučil svému známému záměrně neodpovím. V poměru cena výkon as zdá být dobrý. Ale bez bližších znalostí o tom člověku, či jeho vyzpovídání by jednoznačná odpověď tna to, jak je fomulován dotaz, byla dle mého názoru nezodpovědná.

Vývoj ceny Screenshield™ Lenovo TAB 2 A10-70